12 307 00 74 (10:00-16:00)
sklep@autodiagnostyka24.plNasza firma oferuje stanowiska dydaktyczne dla zawodów mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy.
Oferujemy:
- stanowiska pracujących silników spalinowych z panelem sterującym, wyprowadzonym Break Out Box-em do diagnostyki równoleglej, symulatorem błędow na elementach wykonawczych silnika oraz czujnikach. Stanowisko posiada wyprowadzone gniazdo 16 pinowe OBDII do diagnostyki szeregowej testerami diagnostycznymi.
- modele silników spalinowych na stojaku obrotowym - silnik umieszczony na stojaku obrotowym pozwalającym na zatrzymanie jednostki napędowej w dowolnym miejscu za pomocą przekładni slimakowej, stanowisko przeznaczone do wielokrotnego montażu oraz demontażu poszczególnych podzespołów w silniku. Stanowisko umożliwia wymianę rozrządu, uszczelki pod głowicą, zapoznaniem się z zasadą działania poszczególnych komponentów. Silnik Wyposażony w podstawową wiązkę elektryczną, oprzyrządowanie oraz czujniki
- modele skrzyni biegów na stojaku obrotowym -stanowisko przeznaczone jest do nauki praktycznych umiejętności zawodowych w zakresie posługiwania się narzędziami, nauki procedur obsługowo-naprawczych, oraz prezentacji budowy, wyposażenia i funkcjonowania danego typu skrzyni biegów. Stanowisko demonstracyjne umożliwia nauczycielom zawodu prowadzenie nauczania budowy skrzyni biegów, rozmieszczenia jej podzespołów, zasad kolejności i specyfiki montażu, pomiarów kontrolnych oraz wielu innych, dotyczących np. czynności obsługowych
- stanowiska demonstracyjne silników spalinowych
Stanowisko umożliwia:
- wprawienie w ruch elementów wirujących napędu poprzez silnik elektryczny,
pozwalając na obserwację transmisji momentu obrotowego w układzie napędowym;
- prezentację budowy silnika i jego osprzętu;
- prezentację budowy skrzyni biegów i jej osprzętu,
- umożliwia płynną regulację prędkości obrotowej silnika co pozwala na dokładną obserwację procesów zachodzących w silniku oraz w skrzyni biegów;
- zmianę biegów poprzez dźwignię biegów
- rozłączanie sprzęgła poprzez pedał sprzęgła.
Elementy zostały zaprezentowane na modelu w przekroju / półwidoku, co umożliwia zapoznanie się
ze szczegółami budowy i wzajemnej współpracy ww. elementów.
- stanowiska demonstracyjne napędów hybrydowych
Stanowisko umożliwia poznanie budowy i funkcjonowania napędu hybrydowego w oparciu o napęd auta Toyota Prius. Główne komponenty napędu, takie jak:
- silnik spalinowy wraz z układem korbowo – tłokowym oraz rozrządu,
- przekładnia planetarna;
- tłumik drgań skrętnych;
- maszyny elektryczne MG1 i MG2;
- przekładnia główna i koła zębate przekładni redukcyjnej;
Elementy zostały zaprezentowane na modelu w przekroju / półwidoku, co umożliwia zapoznanie się ze szczegółami budowy i wzajemnej współpracy ww. elementów. Stanowisko umożliwia wprawienie w ruch elementów wirujących napędu zarówno od strony rozrządu jak od strony maszyny elektrycznej MG2, co umożliwia demonstrację pracy układu w trybie napędu spalinowego i elektrycznego.
Stanowisko pozwala na płynną regulację prędkości obrotowych silników elektrycznych w celu prezentacji zmiany przełożeń i trybów pracy przekładni planetarnej.
- stanowiska demonstracyjne napędów elektrycznych
Stanowisko umożliwia poznanie budowy i funkcjonowania napędu elektrycznego stosowanego w aktualnie użytkowanych samochodach elektrycznych. Główne komponenty napędu, takie jak:
- silnik elektryczny
- kontroler silnika oraz procesu ładowania baterii;
- przekładnia główna i koła zębate przekładni redukcyjnej;
Elementy zostały zaprezentowane na modelu w przekroju / półwidoku, co umożliwia zapoznanie się ze szczegółami budowy i wzajemnej współpracy ww. elementów.
- Stanowisko dydaktyczne układu napędowego pojazdu hybrydowego
Stanowiska dydaktyczne związane z elektromobilnością.
Szczególnie przeznaczone do zawodu TECHNIK ELEKTROMOBILNOŚCI w zakresie kwalifikacji: „MOT.02. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych” i „MOT.07. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi i naprawy pojazdów zeroemisyjnych i niskoemisyjnych” realizowane w technikum i w branżowej szkole II stopnia.
Możliwości:
-Stanowisko pozwala na:
- zapoznanie się z budową układu napędowego samochodu hybrydowego opartego na Toyocie Prius, Auris lub Yaris.
- prezentację obwodów elektrycznych i ich przeznaczenie w oparciu o załączoną dokumentację
techniczną;
- prezentację transmisji mocy w tego typu pojazdach;
- pomiar sygnałów z czujników systemu sterowania za pomocą oscyloskopu, multimetru;
- pomiar sygnałów z elementów wykonawczych systemu za pomocą oscyloskopu, multimetru;
- zasymulowanie błędów i usterek systemu;
- możliwość połączenia się z systemem sterowania poprzez gniazdo diagnostyczne OBDII;
- pracę silnika spalinowego oraz elektrycznego w różnych zakresach prędkości obrotowych oraz różnych trybach pracy;
- pomiar prędkości obrotowych wału korbowego silnika spalinowego oraz półosi napędowych;
- prezentację wszystkich trybów pracy samochodu hybrydowego szerewgowo - równoległego.
Zestaw panelowy składa się ze stelaża z układem zasilania oraz wymiennych paneli funkcyjnych. Wymiar paneli jest znormalizowany, pozwalając na pełną wymienność pomiędzy zestawami naszej produkcji. Każdy panel funkcyjny jest dostępny jako oddzielny element.
Funkcje i mozliwości:
Rodzaje zestawów panelowych:
- Break Out Box - stanowiska do diagnostyki równoległej
Oferujemu Break Out Box do diagnostyki równoległej wraz z symulatorem błędów do danego samochodu. Skrzynka Ubox posiada wyprowadzone piny do diagnostyki równoległej oraz symulator błedów elementów wykonawczych i czujników. Uboxy wykonujemy pod konkretny model samochodu. Wykonujemy Uboxy do następujących układów:
Skrzynka posiada wyprowadzone dwa złącza do wpięcia szeregowo pomiędzy instalację danego układu a sterownik. W łatwy sposób uzyskujemy stanowisko dydaktyczne pozwalajace na diagnostykę szeregową i równoległą wraz z symulatorem błedów konkretnego modelu samochodu.
Większość szkół posiada na stanie szkolne samochody dyaktyczne. Po zastosowaniu Break Out Box diagnostyka steje się łatwiejsza i przebiega w szybszy sposób.
Stoły elektrotechniczne stanowią doskonałe wyposażenie pracowni szkolnej, dydaktycznej, warsztatowej. Budowa i elementy składowe stołów spełniają wszelkie międzynarodowe wymogi w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności. Spełniają wymagania Dyrektywy (LVD) 2014/35/UE, Dyrektywy (EMC) 2014/30/UE, norm zharmonizowanych oraz norm PN-EN 13150, PN-IEC 60364, PN-EN 14056.
Stoły zgodnie z Dyrektywą LVD oznaczone są znakiem CE.
Stoły dostarczamy własnym transportem, montujemy we wskazanym miejscu, podłączamy do instalacji elektrycznej.
Wymiary stołu oraz rodzaj blatu roboczego ustalane są indywidualnie z Zamawiającym.
Wyposażenie konsoli/nadbudówki również ustalana jest z zamawiającym.
Oferowana cena obejmuje podstawowe wyposażenie konsoli: